ניקיון מקלחון

בואו נודה על האמת. כאשר אנו עושים את הניקיון החד שבועי, החדר שבו במקרים רבים הכי פחות מקפידים על ניקיון הוא חדר האמבטיה. לפעמים הוא עד כדי כך מלוכלך מאבנית ועובש שרק ע"י חברת ניקיון או פוליש, אפשר להחזיר אותו למצב באמת נקי. מדוע פחות מנקים אותו? כי הוא רטוב רוב הזמן ולכן יש מין נטייה לחשוב שהשימוש בו הוא בעצם עבודת ניקיון. תבדקו את המקלחון שלכם, אם אתם לא מנקים אותו באופן קבוע בחומר מסיר אבנית, אתם תתקשו מאוד להסיר אותה בניגוב פשוט או אפילו בקרצוף. בכל אופן, להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לנקות את המקלחון.

רכישה חכמה של מקלחון

לפעמים הניקיון מתחיל כבר ברכישה של מוצר כלשהו. כידוע ישנם צבעים ומרקמים שרואים עליהם יותר ופחות את הלכלוך. למשל על רכב לבן יראו הכי מהר לכלוך. בעת רכישת מקלחון, חשוב מאוד לקחת זאת בחשבון. למשל אם תרכשו מקלחות שקוף – אתם תראו כל גרגיר אבנית. אם תרכשו מקלחון אטום חלבי, תראו עליו הרבה פחות לכלוך. כמעט ולא תראו אבנית עליו במצב כזה, אבל אין זה אומר שלא צריך לנקות אותה.

ניקוי מקלחון
ניקוי מקלחון

מברשת שיניים לניקוי מסילות

מברשת שיניים צריך להחליף כל כמה חודשים. פשוט אל תזרקו בפעם הבאה את המברשת כאשר אתם עושים זאת. קחו אותה ונקו בעזרתה את המסילות של המקלחות. המון אבק, לכלוך ושיער עלו להצטבר שם, מה שיכול לפגוע באטימה שלו כמו גם לתרום ליצירת מצב עובש. בבתים רבים, האזור הזה כבר הפך לשחור מכיוון שקשה מאוד לנקות אותו. בעזרת חומר ניקוי מתאים ומברשת שיניים אפשר בקלות לנקות את האזור.

הסרת אבנית גם מהמראה

אבנית לא נוצרת רק על דפנות המקלחות. אם תשימו לב תראו שסביר להניח שהיא גם מתחילה להיווצר על המראה של חדר האמבטיה שלכם. לכן, הקפידו אחת לשבוע לבצע הסרת אבנית מהמראה ומהמקלחון בעזרת החומר המתאים. בכל סופרמרקט תמצאו תרסיסים מתאימים בנושא, פשוט תבחרו את היצרן הטוב ביותר לדעתכם. אחרת, כמו שאמרנו, תיווצר שכבת אבנית שמנה מאוד שרק על הזמנת חברת ניקיון ופוליש יהיה ניתן להסיר אותה. במילים אחרות, רק ע"י שימוש בחומרים שלא מצויים בכל בית, אלא רק אצל מקצוענים.